Regionalne Centrum Kultury w Pile Strona Główna Miasto Piła

Co?

.........

.........

.........

.........

.........

.........

Konkurs na opowiadanie kryminalne

Konkurs na opowiadanie kryminalne

Kryminalna Gra Uliczna

Kryminalna Gra Uliczna 

Patronaty

blog "kryminalna piła"

Partnerzy

kontakt

"Zbrodnia na boku" - napisana z humorem powieść kryminalna, której akcja toczy się w niewielkiej kancelarii adwokackiej. Ten barwny, pulsujący intrygami światek zostaje poruszony wiadomością o aresztowaniu jednego z prawników, oskarżonego o zabicie swojego klienta. Młoda pani adwokat - pasjonatka kryminałów i osoba o wybujałej wyobraźni - nie może uwierzyć w tę wersję zdarzeń i na własną rękę prowadzi śledztwo w sprawie. Okazuje się, iż jej wątpliwości odnośnie winy kolegi mogą być uzasadnione, a krąg podejrzanych stopniowo się zacieśnia. Tłem intrygi kryminalnej jest rzeczywistość "prawniczego światka" - smaczki dotyczące prowadzonych spraw, protokoły z sądowych rozpraw, drobne konflikty i napiecia między członkami zespołu.


"Zbrodnię na boku" polecają:

Czy wizyta adwokata może mieć śmiertelny skutek? Jak szybko potrafi bić serce pod togą? Jaki pasztet ukręcił Dudek? Która "papuga" zabiła? To zagadki więcej niz ornitologiczne. Barwny Świat warszawskiej palestry ze zbrodnią na boku w nowej sensacyjnej powieści Doroty Dziedzic-Chojnackiej.

Jacek Dubois, adwokat, pisarz

Lekka historia, finezyjny humor i mnóstwo smakowitych szczegółów z życia warszawskiej kancelarii prawniczej. Gwarantowana dobra zabawa bez stresu!

Magdalena Zimniak,pisarka

Powieść Doroty Dziedzic-Chojnackiej udanie splata humor i intrygę w pozornie nudnym świecie prawniczych meandrów. Autorka udowadnia, że w polskim kryminale nie powiedziano jeszcze wszystkiego.

Leszek Koźmiński, autor bloga kryminalna.blogspot.com

Dorota Dziedzic-Chojnacka poetka i autorka opowiadań, w tym literatury dziecięcej. Z wykształcenia prawnik, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (2001), radca prawny. Laureatka licznych nagród i wyróżnień w konkursach poetyckich oraz prozatorskich (m.in. w konkursie im. J. Śpiewaka 2003, O Laur Opina 2004, Ikarowe Strofy 2004, Bazgroł, Horyzonty Wyobraźni 2013). Debiutowała kilkoma wierszami w antologii młodej płockiej poezji "Kroki po śladach" (1997); debiutancki tom poezji "zwalniam.zwalniam" (Anagram 2004); liczne publikacje w antologiach pokonkursowych 2013

Wkrótce wywiad z autorką oraz recenzja powieści.

Wydawnictwo Videograf, 2014, ISBN: 9788378352808


Współorganizator: Partnerzy strategiczni: 
Szkoła Policji w Pile Zbrodnia w Bibliotece Stowarzyszenie Hisoryczno-Fortyfikacyjne "Przedmo�cie Piła"
Partnerzy medialni:

Tygodnik Nowy


"Fakty Pilskie"

"Tętno Regionu"
Reporter - magazyn kryminalny             
Festiwal dotowany jest przez:
Studio K2

H.ESSERS
Firma CREDO     

Instytut Ksišżki               Dyskusyjne Kluby Ksišżki