Regionalne Centrum Kultury w Pile Strona Główna Miasto Piła

Co?

.........

.........

.........

.........

.........

.........

Konkurs na opowiadanie kryminalne

Konkurs na opowiadanie kryminalne

Kryminalna Gra Uliczna

Kryminalna Gra Uliczna 

Patronaty

blog "kryminalna piła"

Partnerzy

kontakt

Kolejne śledztwo Huberta Meyera, psychologa i detektywa, który tworzy profile nieznanych sprawców przestępstw,  bohatera wcześniejszych powieści Katarzyny Bondy - "Sprawa Niny Frank"  i "Tylko martwi nie kłamią".

Hubert Meyer podczas jednego ze śledztw popełnił istotny błąd w profilu podejrzanego, dlatego zdecydował się porzucić pracę w policji. Stary przyjaciel prosi go jednak o pomoc w przesłuchaniu młodej kobiety, w związku z zaginięciem jej 9-letniej córki. Policjanci próbują łączyć tę sprawę z bestialskim zabójstwem 11-letniego Amadeusza, którego matka jest szanowaną w mieście florystką. Okazuje się, że była ona ostatnią osobą, która widziała Zosię żywą. Florystka początkowo pomaga w poszukiwaniach, ale gdy ciało dziecka odnajduje się na tym samym cmentarzu, gdzie pochowano Amadeusza, staje się główną podejrzaną.

VIDEOGRAF - Chorzów, listopad 2012Przeczytaj fragment "Florystki" "Florystka"

"Florystka"Przeczytaj recenzję "Florystki"

Krytycy i czytelnicy o książce:

„Florystka” jest najlepszą powieścią kryminalną Katarzyny Bondy. I nie boję się powiedzieć więcej, jest to jedna z najlepszych polskich powieści kryminalnych 2012 roku. (...) Żadna postać literacka stworzona, choćby na krótko, epizodycznie (...), nie jest taka jaka jest z pozoru, z wierzchu. To udana cecha kreowania osób na kartach powieści, jaką zdobyła Bonda, choć powtórzę jeszcze raz, to także chyba sztuka widzenia ludzi przez autorkę. Zgodnie z nim każdy człowiek pod nurtem codzienności, zwykłości, kryć musi ciemne sekrety, nurt przeszłych lub aktualnych tajemnic, za którymi kryją się czyny, emocje czy źródła wielu decyzji życiowych, tak małych, jak i dużych. W tak konstruowanych postaciach, jak mniemam, będzie kryl się kolejny sukces czytelniczy nowej powieści. 

Leszek Koźmiński, policjant z zawodu, polonista z wykształcenia


Wykreowany przez Katarzynę Bondę Hubert Meyer był pierwszym profilerem, który pojawił się w naszej prozie kryminalnej. Lata mijają, kolejni pisarze próbują mierzyć się z postaciami policjantów - psychologów tworzących profile przestępców, a Meyer nieodmiennie pozostaje najlepszą, najciekawszą z nich, co potwierdza „Florystka”. Wyborny bohater, świetna powieść.

Robert Ostaszewski, pisarz, krytyk literacki

Katarzyna Bonda podaje czytelnikom kunsztownie wykonany bukiet czarnych kwiatów. I jak mało kto wie, że kobieta i zbrodnia są w języku polskim rodzaju żeńskiego.

Mariusz Czubaj, pisarz

Dlaczego o rozpaczy? Bo jest tam również nadzieja. Dlaczego o obłędzie? Bo bywa w nim  zasada. Dlaczego o zbrodni? Bo jest nieodwracalna. Właśnie ta dwuznaczność opartej na prawdziwych wydarzeniach historii „Florystki” wydała mi się najbardziej pociągająca. 

Przemysław Nowakowski, scenarzysta

Kwiaty, muzyka, wilki, Mazury, Romowie i duch na dodatek – czego tu nie ma? Katarzyna Bonda uplotła swój powieściowy bukiet z elementów, jakie na pozór do siebie nie pasują. Ale za sprawą autorki układają się w fascynującą i wciągającą historię. 

Marta Mizuro, krytyk literacki


Współorganizator: Partnerzy strategiczni: 
Szkoła Policji w Pile Zbrodnia w Bibliotece Stowarzyszenie Hisoryczno-Fortyfikacyjne "Przedmo�cie Piła"
Partnerzy medialni:

Tygodnik Nowy


"Fakty Pilskie"

"Tętno Regionu"
Reporter - magazyn kryminalny             
Festiwal dotowany jest przez:
Studio K2

H.ESSERS
Firma CREDO     

Instytut Ksišżki               Dyskusyjne Kluby Ksišżki